POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Zwycięstwo w Łańcucie

Nasza drużyna odniosła pierwsze ligowe zwycięstwo w 2024 roku. W meczu 18. kolejki trwającego sezonu czerwono-czarni pokonali na wyjeździe Muszyniankę Domelo Sokoła Łańcut. Dla Polskiego Cukru Startu Lublin była to druga wygrana z tym przeciwnikiem w obecnych rozgrywkach.

Początkowe minuty konfrontacji na Podkarpaciu były dość zacięte i wyrównane. Wraz z biegiem gry rosła jednak przewaga lubelskiego zespołu, który po pierwszej kwarcie prowadził różnicą czterech oczek.

Podczas następnej odsłony podopieczni trenera Artura Gronka wyraźnie odskoczyli punktowo rywalom. "Startowcy" grali z wysoką skutecznością, wykorzystywali niemal wszystkie błędy gospodarzy i prezentowali dużą pewność siebie w boiskowych poczynaniach. Dzięki temu oraz twardej obronie schodzili na dużą przerwę z zaliczką 46:27.

Po zmianie stron lublinianie utrzymywali bezpieczną przewagę i kontrolowali wydarzenia na parkiecie. W końcówce miejscowi zniwelowali część strat, ale triumf naszego zespołu nie był zagrożony i zasłużone zwycięstwo pojechało do Lublina.

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - Polski Cukier Start Lublin 78:88 (16:20, 11:26, 21:26, 30:16)

Muszynianka Domelo Sokół: Nwamu 19, Kemp 16, Cheese 11, Łabinowicz 9, Struski 6, Młynarski 6, Gomez 5, Kroczak 4, Faye 2, Nowakowski

Polski Cukier Start: Karolak 16, Durham 15, O'Reilly 14, Wade 13, Benson 8, Gabrić 8, Szymański 8, Pelczar 3, Put 3

Sędziowali: Wojciech Liszka, Michał Kuzia, Maciej Krupiński