Znów zagramy w Europie

W sezonie 2023/24 pierwsza drużyna Polskiego Cukru Startu Lublin będzie ponownie rywalizować w europejskich pucharach! Możemy już oficjalnie potwierdzić, że czeka nas kolejna kampania występów w European North Basketball League.

Debiutanckie rozgrywki w ENBL na stałe zapisały się w historii klubu. Podopieczni trenera Artura Gronka dotarli bowiem do final four, gdzie wywalczyli brązowy medal.

– Dzięki grze w europejskich pucharach rozwija się zarówno pierwsza drużyna, jak i cała organizacja. Możliwość rywalizacji z silnymi zagranicznymi przeciwnikami podnosi umiejętności zawodników i wzmacnia markę klubu. Cieszy nas brązowy medal poprzedniej edycji i chętnie powalczymy o kolejne międzynarodowe trofeum w przyszłym sezonie mówi prezes Arkadiusz Pelczar.

Zmagania w ENBL rozpoczniemy jesienią. Grupowych rywali oraz dokładne terminy meczów poznamy wkrótce.