Znów zagramy w Danii

Czas na kolejny styczniowy mecz w europejskich pucharach. W najbliższy wtorek nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z duńskim Bakken Bears Aarhus.

Przed czerwono-czarnymi piąte spotkanie w ramach rozgrywek European North Basketball League w obecnym sezonie. Jak dotąd podopieczni trenera Artura Gronka zanotowali zwycięstwo oraz trzy porażki.

Natomiast zespół z Danii zastąpił w fazie grupowej izraelski Happoel Ber Sheeva. W dotychczasowych czterech rozegranych konfrontacjach ekipa „Niedźwiedzi” wywalczyła komplet wygranych. A jak drużyna z Aarhus radzi sobie na krajowym „podwórku”? Po 16 kolejkach trwającej kampanii Bakken Bears prowadzi w tabeli rodzimej ligi z bilansem 15 triumfów i tylko jednej przegranej.

Myślę, że to jeden naszych trudniejszych rywali w trwającej edycji ENBL – mówi Marcin Woźniak, trener asystent Polskiego Cukru Startu. – To drużyna, która ma bardzo silny, szeroki i doświadczony skład. Większość zawodników gra w tym klubie kolejny rok z rzędu na długoterminowych kontraktach, więc jako kolektyw dobrze rozumieją się na parkiecie. Poza tym praktycznie na każdej pozycji dysponują wysokimi graczami i bardzo dobrze zbierają piłki, zwłaszcza w ofensywie. Mają ponadto pucharowe obycie, bo zaczęli swoje zmagania w Europie od kwalifikacji do Ligi Mistrzów, z których odpadli, dostając się do fazy grupowej FIBA Europe Cup. Teraz zagrają przeciwko nam we własnej hali, dlatego szykujemy się na ciężką przeprawę – dodaje.

Nasza drużyna ma dobre wspomnienia z Danii, gdzie w listopadzie pokonała Svendborg Rabbits w stosunku 102:62. Jakim wynikiem zakończy się drugie ze spotkań w „kraju Hamleta” w bieżącym sezonie, przekonamy się we wtorkowy wieczór. Początek rywalizacji w Aarhus zaplanowano o godzinie 18:30. Transmisja z meczu będzie dostępna TUTAJ.

Partnerem Strategicznym drużyny MKS Start Lublin S.A. podczas meczu w ramach Ligi European North Basketball League jest Województwo Lubelskie. Dziękujemy za wsparcie!