POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Zagramy w finale!

Po raz drugi z rzędu koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin awansowali do finału Suzuki Pucharu Polski! W półfinałowej potyczce czerwono-czarni pokonali PGE Spójnię Stargard.

Nasza drużyna przystąpiła do tej potyczki z chęcią rewanżu za styczniową porażkę ze stargardzianami w Energa Basket Lidze. Biało-bordowi wygrali wówczas w hali Globus 94:85. Tym razem górą byli gospodarze.

W trakcie pierwszych 10 minut przewagę mieli podopieczni Artura Gronka. I choć czerwono-czarni przegrywali walkę na tablicach i rzadziej trafiali z dystansu, to ogółem prezentowali wyższą skuteczność, umiejętnie dzieląc się piłką. Dzięki temu przystępowali do kolejnej kwarty z ośmioma punktami zaliczki.

Druga odsłona była rozgrywana w szybkim tempie. PGE Spójnia początkowo zmniejszyła straty, ale przed zejściem na dużą przerwę grający bardzo energetycznie "Startowcy" zbudowali przewagę w postaci 12 oczek. Ostatecznie nieco ona zmalała, ale po 20 minutach Polski Cukier Start prowadził 53:44.

Po zmianie stron lublinianie znacząco odskoczyli rywalom. Twarda obrona, różnorodny wachlarz rozwiązań w ataku oraz świetna postawa liderów pozwoliły wyjść na +19 punktów. Wynik cieszy tym bardziej, że trener Sebastian Machowski dysponował znacznie większą rotacją w składzie swojego zespołu.

W ostatniej z ćwiartek nasza drużyna potwierdziła dominację na parkiecie i przypieczętowała awans do niedzielnego finału, rzucając ponad 100 oczek. Zapraszamy wszystkich kibiców do hali Globus o godz. 18 na mecz z Treflem Sopot o końcowe trofeum!

PGE Spójnia Stargard - Polski Cukier Start Lublin 86:106 (19:27, 25:26, 16:26, 26:30)

PGE Spójnia: Mathews 19, Gruszecki 18, Fortson 15, Benson 9, Penava 9, Clarke 7, Kikowski 5, Śnieg 4, Brenk

Polski Cukier Start: Melvin 24, DeVoe 20, Barnies 20, Cavars 16, Dziemba 9, Pelczar 7, Smith 6, Krasuski 6, Kępka 1, Walda, Ziółko

Sędziowali: Dariusz Zapolski, Michał Chrakowiecki i Bartłomiej Kucharski