POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Wygrana w hali mistrzów Polski

W 7. kolejce sezonu 2023/24 nasza drużyna pokonała na wyjeździe mistrzów kraju - King Szczecin! Dla Polskiego Cukru Startu Lublin była to szósta wygrana w obecnych rozgrywkach.

Od początku spotkania czerwono-czarni prezentowali bardzo dobrą energię oraz skuteczność. Dzięki temu w trakcie otwierającej mecz kwarty wypracowali sobie przewagę. I choć gospodarze byli w stanie odrobić część strat, to po 10 minutach lublinianie prowadzili różnicą dwóch punktów.

W następnej odsłonie "Startowcy" mieli trochę problemów ze złapaniem właściwego rytmu w ofensywie. King to wykorzystał i w pewnym momencie odskoczył na siedem oczek. Nasz zespół "dogonił" jednak rywali przed dużą przerwą i na półmetku spotkania tablica wyników wskazywała remis 40:40.

Po zmianie stron podopieczni trenera Artura Gronka nadal prezentowali bardzo dobrą koszykówkę i toczyli zacięty bój z miejscowymi. Dzięki temu do czwartej partii czerwono-czarni przystępowali, prowadząc 67:62.

W czwartej z ćwiartek Jabril Durham i spółka przypieczętowali zwycięstwo. Konfrontacja trzymała w napięciu do ostatnich sekund, ale finalnie wygrana pojechała do Lublina. Warto podkreślić, że w ostatnich dwóch kolejkach nasza drużyna pokonała odpowiednio srebrnego i złotego medalistę poprzedniego sezonu.

King Szczecin - Polski Cukier Start Lublin 81:85 (23:25, 17:15, 22:27, 19:18)

King: Udeze 13, Woodson 11, Łabinowicz 10, Meier 10, Mazurczak 9, Cuthberson 9, Nowakowski 9, Dunn 8, Żmudzki 2, Borowski

Polski Cukier Start: O'Reilly 21, Durham 18, Benson 13, Gabrić 12, Karolak 11, Wade 6, Krasuski 2, Szymański 2, Put, Pelczar

Sędziowali: Marek Maliszewski, Tomasz Langowski, Paweł Pacek