POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Wygrana Dzików

W meczu 11. kolejki obecnego sezonu nasza drużyna przegrała na wyjeździe z Dzikami Warszawa. Dla Polskiego Cukru Startu była to czwarta porażka w trwającej kampanii ORLEN Basket Ligi.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy dość szybko wypracowali przewagę punktową i nie oddali jej już do zejścia na dużą przerwę. Podopieczni trenera Krzysztofa Szablowskiego mieli w trakcie pierwszej połowy nawet 22 punkty, ale czerwono-czarni zniwelowali część strat i po 20 minutach przegrywali 34:47.

Niedługo po zmianie stron lublinianie zbliżyli się do miejscowych na dystans ośmiu oczek, lecz w dalszej części trzeciej kwarty skuteczniejsi byli warszawianie. Zespoły przystępowały do ostatniej ćwiartki przy rezultacie 65:50. Ostatecznie Dziki triumfowały 86:71.

Następna konfrontacja czeka naszych koszykarzy 9 grudnia. Wówczas ekipa trenera Artura Gronka zmierzy się w Słupsku z tamtejszą drużyną Grupa Sierleccy Czarni Słupsk.

Dziki Warszawa - Polski Cukier Start Lublin 86:71 (28:14, 19:20, 18:16, 21:21)

Dziki: Green 21, Crawley 18, Bartosz 11, Szlachetka 11, Mcglynn 8, Coleman 5, Czujkowski 5, Pamuła 3, Aleksandrowicz 2, Grochowski 2, Kopycki, Nojszewski

Polski Cukier Start: O'Reilly 21, Benson 18, Gabrić 13, Karolak 8, Durham 6, Put 3, Pelczar 2, Wade, Krasuski, Szymański

Sędziowali: Łukasz Jankowski, Bartłomiej Kucharski, Adam Krzemień