POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Wicemistrz pokonany

W meczu 6. kolejki sezonu 2023/24 koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin pokonali wicemistrzów Polski! Po niesamowitym widowisku czerwono-czarni wygrali na własnym parkiecie z WKS Śląskiem Wrocław. Dla naszej drużyny było to piąte zwycięstwo w rozgrywkach.

W pierwszej kwarcie zdecydowaną przewagę mieli goście i to oni prowadzili po 10 minutach różnicą 14 punktów. Nieudany początek spotkania nie sprawił jednak, że podopieczni trenera Artura Gronka zwiesili głowy. Wręcz przeciwnie - "Startowcy" zaciekle gonili wynik i do przerwy tracili do rywalki już tylko sześć oczek.

Po zmianie stron lublinianie zaserwowali kibicom w hali Globus ogromny zastrzyk pozytywnych emocji. Podczas trzeciej odsłony nasz zespół po raz pierwszy objął prowadzenie. Natomiast w trakcie ostatniej z ćwiartek, niesiony fantastycznym dopingiem, przypieczętował zwycięstwo.

Polski Cukier Start Lublin - WKS Śląsk Wrocław 102:85 (12:26, 26:18, 28:20, 36:21)

Polski Cukier Start: Benson 29, O'Reilly 19, Gabrić 19, Durham 13, Karolak 6, Krasuski 6, Szymański, Put, Pelczar

WKS Śląsk: Kolenda 16, Kulvietis 14, Miletić 13, Nizioł 11, Gołębiowski 8, Zębski 6, Parakhouski 6, Wiśniewski 5, Gravett 3, Adamczak 3

Sędziowali: Dariusz Zapolski, Michał Kuzia, Marcin Gawron