POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Udane zakończenie roku w Warszawie

W meczu 15. kolejki obecnego sezonu nasza drużyna pokonała na wyjeździe Legię Warszawa. Dla podopiecznych trenera Artura Gronka była dziewiąta wygrana w trwającej kampanii ORLEN Basket Ligi.

Pierwsza połowa meczu była dość wyrównana i oba zespoły przeplatały lepsze oraz gorsze fragmenty gry. Po 10 minutach gospodarze prowadzili 24:22, ale podczas drugiej kwarty to czerwono-czarni odskoczyli rywalom punktowo i na dużą przerwę schodzili, prowadząc 45:41. Blisko połowę dorobku Polskiego Cukru Startu rzucili dobrze dysponowani Liam O'Reilly oraz Barret Benson. Warto podkreślić przy tym, że lublinianie zanotowali aż o 10 zbiórek więcej od miejscowych.

Po zmianie stron "Startowcy" utrzymywali właściwy rytm, prezentując dobrą skuteczność w ataku i odpowiednią koncentrację w obronie. Dzięki temu do czwartej ćwiartki przystępowaliśmy z prowadzeniem 67:60. W ostatniej z partii przewaga czerwono-czarnych wzrosła i bardzo cenne zwycięstwo zostało przypieczętowane. Dzięki wygranej w stolicy Jabril Durham i spółka mogą być pewni występu w turnieju finałowym Suzuki Pucharu Polski, który odbędzie się w lutym w Sosnowcu.

Następna konfrontacja czeka naszych koszykarzy 4 stycznia. Wówczas ekipa trenera Artura Gronka zmierzy się w Toruniu z tamtejszą drużyną Arriva Polskiego Cukru.

Legia Warszawa - Polski Cukier Start Lublin 75:92 (24:22, 17:23, 19:22, 15:25)

Legia: Holman 30, Vital 20, Ponitka 9, Kolenda 5, Pipes Jr 5, Cowels 4, Wyka 2, Sobin, Linowski, Wieluński

Polski Cukier Start: Benson 20, O'Reilly 19, Gabrić 18, Put 14, Durham 13, Wade 4, Karolak 2, Szymański 2, Pelczar

Sędziowali: Piotr Pastusiak, Mateusz Skorek i Adam Krzemień