POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Triumf na Śląsku po ciężkim boju

W 19. kolejce trwającego sezonu nasza drużyna pokonała na wyjeździe zespół Tauron GTK Gliwice. Dla podopiecznych trenera Artura Gronka była to dwunasta wygrana w rozgrywkach.

Do przerwy czerwono-czarni prowadzili 43:35, mając przewagę w wielu elementach gry. Po zmianie stron rywale odrobili straty i doprowadzili do emocjonującej czwartej kwarty. Przy wyniku na styku, podczas ostatnich minut doszło do wymiany ciosów, którą na cztery sekundy przed końcową syreną zakończył celnym rzutem za trzy punkty Liam O'Reilly.

Już w najbliższą środę będziecie mogli zobaczyć "Startowców" ponownie w akcji. Do Lublina przyjedzie bowiem holenderski zespół Landstede Hammers Zwolle. Początek naszego ostatniego meczu w fazie grupowej European North Basketball League zaplanowano 7 lutego o godzinie 19:00.

Tauron GTK Gliwice - Polski Cukier Start Lublin 83:86 (15:22, 20:21, 27:21, 21:22)

Tauron GTK: Price 23, Gray 17, Henderson 15, McEwen 13, Frąckiewicz 9, Bender 4, Śnieg 2, Moffitt, Busz

Polski Cukier Start: O'Reilly 18, Durham 16, Gabrić 14, Benson 13, Wade 13, Karolak 5, Szymański 4, Put 3, Pelczar

Sędziowali: Łukasz Jankowski, Marcin Koralewski i Filip Marek