Trener Woźniak o sparingu z Dzikami

Za nami towarzyska wygrana z Dzikami Warszawa. Jak grę kontrolną z beniaminkiem Orlen Basket Ligi podsumował asystent trenera, Marcin Woźniak?

– Wynik nie był dla nas najważniejszy. Traktowaliśmy ten sparing jako kolejną jednostkę treningową. Jak wiemy, mamy jeszcze małą rotację i do dyspozycji było ośmiu zawodników, ale każdy z nich dał z siebie sto procent. Jestem z tego bardzo zadowolony, bo pokazali zaangażowanie, duży charakter i walczyli do samego końca jako drużyna. Niezależnie od tego, czy gracze byli na parkiecie, czy na ławce, to okazywali wielkie wsparcie. Podobała mi się energia wszystkich chłopaków i na pewno jest to coś, co nas wyróżniało w tym spotkaniu. Oczywiście, popełniliśmy na parkiecie dużo błędów, ale to normalne na obecnym etapie okresu przygotowawczego. Musimy jeszcze poprawić bardzo wiele elementów i mamy dobry materiał do analizy. Po to są mecze kontrolne, żeby usprawniać grę, zarówno w ofensywie, jak i w obronie. Za nami mały kroczek, w przyszłym tygodniu dołączy do nas trener główny i mam nadzieję, że będziemy codziennie progresować oraz stawać się coraz lepszym zespołem. Najważniejsze jest to, że wszyscy są zdrowi. Zawodnicy przyjechali po przerwie z dobrą bazą, niezaniedbani pod względem fizycznym, a naszą rolą jest, by ich przygotować do sezonu – powiedział Marcin Woźniak.