Trener Woźniak o rywalu z Gliwic

21 października nasi koszykarze zagrają na własnym parkiecie z Tauron GTK Gliwice. Czego dowiedzieliśmy się o najbliższym przeciwniku od trenera-asystenta Marcina Woźniaka?

– Zespół z Gliwic jest w dużej mierze oparty na indywidualnej koszykówce i na pewno trzeba to powstrzymać. Mają w swoich szeregach zawodników, którzy są mocno zorientowani na zdobywanie punktów, dlatego należy zmusić strzelców do kozłowania lub podania piłki, czyli do elementów, w których nie wyglądają tak dobrze. Musimy ograniczyć ich rzuty za trzy punkty, przede wszystkim w tranzycji. Gliwiczanie dużo bazują na grze off-ball screen, tworząc różnego rodzaju izolacje dla shooterów. Nie możemy tracić koncentracji, trzeba poruszać się za nimi, po ich śladach, bo w przeciwnym razie będą szukać rzutów. W ataku również mamy swoje pomysły na rywala i określony plan. Wiemy, co zrobić w akcjach typu pick'n'roll, czy off-ball screen, gdzie widzimy pewne luki, ale należy dobrze to rozegrać i egzekwować. Chcemy zwyciężyć przed własną publicznością, zwłaszcza po ostatniej porażce. Zrobimy wszystko, by tak się stało – mówi szkoleniowiec.

Bądźcie z czerwono-czarnymi w sobotni wieczór w hali Globus! Zaczynamy o godzinie 19:30. Bilety na najbliższy mecz czekają na Was TUTAJ.