Trener Woźniak o Anwilu

W 23. kolejce sezonu 2023/24 nasi koszykarze podejmą na własnym parkiecie Anwil Włocławek. Początek meczu zaplanowano w czwartek, 7 marca o godzinie 17:30.

– Anwil to zespół kompletny, który ma po dwóch graczy na każdej pozycji. W porównaniu do naszego poprzedniego meczu z tym rywalem, drużyna z Włocławka została silnie wzmocniona dwoma zawodnikami: pochodzącym z Czech Tomášem Kyzlinkiem, który może występować jako rozgrywający i rzucający oraz słoweńskim środkowym Žigą Dimecem. To bardzo dobrzy koszykarze regularnie grający w reprezentacjach swoich krajów. Żeby powalczyć z takim przeciwnikiem, musimy zaprezentować sto procent swoich możliwości i mam nadzieję, że tak będzie. Oczekujemy tego od zawodników, a oni są bardzo zmotywowani. Od początku sezonu liderem tego zespołu jest Victor Sanders, który bardzo często ma piłkę w rękach, szczególnie w kluczowych momentach meczów. Jednak transfer Kyzlinka sprawił, że odpowiedzialność za boiskowe poczynania "Rottweilerów" może być podzielona między tą dwójką, zwłaszcza że czeski zawodnik już zdążył pokazać, że potrafi wziąć ciężar gry na swoje barki i zdobywać wiele punktów. By wywalczyć lepszy rezultat, niż w pierwszej rundzie przede wszystkim musimy lepiej bronić. Wiadomo, że w szeregach Anwilu są świetni strzelcy, ale to tylko ludzie. Musimy zniwelować ich atuty i skupić się na twardej defensywie, bo to ona będzie decydującym czynnikiem – mówi trener-asystent Marcin Woźniak przed czwartkowym spotkaniem w hali Globus.

W starciu z liderem ORLEN Basket Liga bardzo ważny będzie doping z trybun. Liczymy na Waszą pomoc w walce o dobry wynik! Bilety czekają TUTAJ. Z okazji Dnia Kobiet wszystkie Panie wchodzą za darmo!