Trener Gronek: Wyciągniemy wnioski

Za nami ostatni mecz w sezonie 2022/2023. W 30. kolejce rozgrywek Polski Cukier Start Lublin pokonał na wyjeździe PGE Spójnię Stargard 106:99. Jak trener Artur Gronek podsumował to spotkanie oraz zakończoną kampanię w Energa Basket Lidze?

Myślę, że mecz mógł się podobać, bo obie drużyny trafiały z gry na wysokim procencie skuteczności – ocenił szkoleniowiec czerwono-czarnych. Gospodarze oddali prawie 58 procent celnych rzutów z dystansu, a my 40%. Na pewno było to ofensywne spotkanie, dobre do oglądania, z dużą liczbą zbiórek. Bardzo fajnie, że oba zespoły walczyły do samego końca o zwycięstwo, bo właśnie tak to powinno wyglądać na finiszu sezonu zasadniczego. Życzymy Spójni powodzenia w play-offach – dodał.

Nasza drużyna zakończyła rozgrywki na trzynastym miejscu w tabeli z bilansem 11 zwycięstw i 19 porażek. Jak ten wynik odbiera trener? – Na pewno oczekiwania były dużo większe, więc cieszy fakt, że mogliśmy wyjść z twarzą dzięki trzem wygranym na koniec sezonu. Doszliśmy do finału Suzuki Pucharu Polski i zdobyliśmy brązowy medal w European North Basketball League. Te rezultaty zasługują na pochwałę, szczególnie dla zawodników, ale i wszystkich w organizacji. Wiadomo, że będziemy analizowali każdego indywidualnie i zespół jako całość. Wyciągniemy wnioski, żeby przyszły sezon był taki, jak trzy ostatnie kolejki – powiedział Artur Gronek.

"Startowcy" lepiej prezentowali się w hali Globus, aniżeli na obcych parkietach. W Lublinie czerwono-czarni zwyciężyli w ośmiu z 15 rozgrywanych meczów. W delegacjach zakończyli sezon z trzema wygranymi. – Bilans domowy mnie nie satysfakcjonuje. Mieliśmy inne założenia. Jeżeli byśmy mieli taki sam dorobek na wyjeździe, to można byłoby powiedzieć, że jest ok. Teraz trzeba powoli wszystko poukładać. Ważne, żeby uczyć się na błędach i dalej iść do przodu z lepszą efektywnością – kończy trener Polskiego Cukru Startu.