Trener Gronek po wygranej z Tartu

Sprawdźcie, co szkoleniowiec naszego zespołu powiedział w rozmowie z dziennikarzami po poniedziałkowym zwycięstwie nad rywalami z Estonii w rozgrywkach European North Basketball League.

Ocena meczu z Tartu:
Myślę, że decydujące było przede wszystkim większe zaangażowanie w drugiej połowie oraz fakt, że graliśmy bardziej zespołowo. Po dwóch kwartach mieliśmy na koncie tylko pięć asyst, a później zaczęliśmy dzielić się piłką i znacznie poprawiliśmy się pod względem boiskowej cierpliwości oraz grania dłuższych akcji. Wtedy nie oddawaliśmy nieprzygotowanych rzutów i mogliśmy spokojniej wracać do obrony. Poza tym nasza defensywa powodowała obniżenie skuteczności rzutowej przeciwników. W dodatku, oprócz kilku zbiórek podczas czwartej kwarty, dobrze zastawialiśmy i wyglądaliśmy o wiele lepiej na desce.

Komentarz występu Barreta Bensona, który został wybrany MVP spotkania:
Jego mecz w Łańcucie nie wyglądał super, a w poniedziałek się odbudował. Myślę, że Barret znacznie lepiej czuje się, grając ze wsparciem własnych kibiców, aniżeli na wyjazdach. Mam nadzieję, że w nadchodzącej konfrontacji z MKS Dąbrowa Górnicza podtrzyma tę dyspozycję oraz pewność siebie.

Opinia dotycząca wagi niedzielnej rywalizacji z MKS-em w kontekście walki o play-offy:
Tabela w tym sezonie wygląda tak, że już do końca rundy zasadniczej nie będzie nieważnych meczów. Naszym celem jest oczywiście zwycięstwo i zrewanżowanie się za wyjazdową porażkę w pierwszej części rozgrywek.