Trener Gronek po wygranej w Gliwicach

W 19. kolejce obecnego sezonu nasza drużyna pokonała na wyjeździe Tauron GTK Gliwice. Przedstawiamy komentarz trenera Artura Gronka z pomeczowej konferencji prasowej:

Myślę, że to było ciekawe spotkanie. Zaprezentowaliśmy się dobrze podczas pierwszych siedmiu minut meczu, potem pozwoliliśmy rywalom otworzyć się w ich grze. To było oczywiste, że jeśli gliwiczanie trafili tylko jedną "trójkę" w pierwszej połowie, to po zmianie stron nie będzie tak samo. Natomiast nasza egzekucja powinna być na innym poziomie, jeżeli chodzi o dzielenie się piłką. Zanotowaliśmy 23 asysty i aż 16 strat, gdzie tak naprawdę wiele pozycji było otwartych, czy po podaniu na low post do wysokiego i oddaniu na zewnątrz, czy przy pick'n'rollach. Za dużo forsowaliśmy i próbowaliśmy udowodnić w grze "jeden na jeden", że zwyciężymy. Zespół gospodarzy był bardzo dobrze przygotowany przez trenera Turkiewicza i mądrze bronił. Jednak najważniejsze są punkty za zwycięstwo, a nie różnica punktowa pomiędzy drużynami, bo w tym sezonie ta liga wygląda tak, że każdy może wygrać z każdym – podsumował szkoleniowiec Polskiego Cukru Startu Lublin.