Trener Gronek po sparingu z Dzikami

Nasza drużyna ma za sobą ostatni sparing przed inauguracją sezonu 2023/24. Jak przegrany mecz kontrolny z Dzikami Warszawa podsumował szkoleniowiec czerwono-czarnych, Artur Gronek?

– Na pewno był duży problem, jeśli chodzi o rotację, bo odkąd Jabril Durham z konieczności opuścił boisko, to mieliśmy sześciu ludzi do grania – przyznał trener. – Oprócz pierwszej kwarty, w której zanotowaliśmy dobry początek i fragmentu drugiej partii, to zagraliśmy bardzo słabo w obronie. Wszyscy zawodnicy muszą dokładnie obejrzeć wideo z tego sparingu, bo widzę, że analiza ostatnich dwóch spotkań nic nie dała. Mamy taki sam system, jakim graliśmy na Litwie, czy z Legią Warszawa, ale wtedy wszystko było ok, a nagle indywidualnie nie bierzemy odpowiedzialności za akcje na swoje barki. Gramy za miękko i nie dostosowujemy się do jakości przeciwnika, tylko po prostu rozgrywamy mecz. Każdy z graczy musi podejść do tego indywidualnie, uderzyć się w pierś i pokazać charakter na boisku – dodał.

Już 22 września podopieczni Artura Gronka zmierzą się w hali Globus z Arriva Twardymi Piernikami Toruń. Początek pierwszego starcia nowego sezonu zaplanowano o godzinie 19:00.