Trener Gronek po meczu w Sopocie

W meczu 18. kolejki sezonu 2022/23 nasza drużyna przegrała na wyjeździe z Treflem Sopot. Jak to spotkanie skomentował szkoleniowiec Polskiego Cukru Startu Lublin?

- Gratulacje dla zespołu z Sopotu, jego sztabu szkoleniowego i wszystkich zawodników. Utrzymali twardość, którą pokazali od początku rywalizacji. Myślę, że my też się nie cofnęliśmy. Tak naprawdę kilka złych decyzji podjętych od prowadzenia przy wyniku 60:49 kosztowało nas zwycięstwo. Pozwoliliśmy Treflowi zdobyć 15 punktów z rzędu. Trochę zabrakło dzielenia się piłką i koncentracji w obronie w dwóch-trzech sytuacjach, z udziałem Zyskowskiego czy Pluty, który trafił rzut za trzy punkty w kluczowym momencie. W meczu było dużo walki i fizyczności. Na tym polega koszykówka, a my się musimy dostosować do takiego grania. Mimo wszystko i tak słowa uznania dla moich zawodników, bo zagraliśmy niezłe spotkanie na trudnym terenie. Pracujemy dalej, żeby w następnym meczu odwrócić wynik - podsumował trener Artur Gronek.

Już w najbliższą sobotę czerwono-czarni zagrają w kolejnej ligowej konfrontacji. Tym razem zmierzymy się w hali Globus z innym zespołem z Trójmiasta - Suzuki Arką Gdynia. Początek tej potyczki zaplanowano 4 lutego o godz. 15:30. Bilety są dostępne TUTAJ.