Trener Gronek o transferze Wade'a

Kolejnym nowym koszykarzem, który zasilił szeregi Polskiego Cukru Startu Lublin przed sezonem 2023/24 jest Trey Wade. Jak transfer amerykańskiego skrzydłowego podsumował trener Artur Gronek?

Trey zacznie sezon głównie na pozycji nr "4", ale może także grać jako "trójka". Na pewno będzie zawodnikiem, który może biegać do szybkiego ataku, bo jest bardzo mobilny. Oczekujemy od niego także zbiórek i gry jeden na jeden. W swoim pierwszym sezonie pokazał się z bardzo dobrej strony w barwach Suzuki Arki Gdynia, dlatego chcemy, żeby się rozwijał i żebyśmy mogli korzystać z jego umiejętności. To gracz, który dobrze radzi sobie w defensywie, na pozycjach 2-5, więc może pomagać i w obronie pod koszem, jak i na małych zawodnikach. Liczymy na to, że pomoże nam trochę zwiększyć tempo gry, bo ma bardzo dobry coast-to-coast, szczególnie po swojej zbiórce w defensywie. Chodzi o pójście przez całe boisko i wykończenie lay-upem lub podaniem do innego gracza, który jest gotowy do rzutu. Trey jest młody, chce pracować i się rozwijać, więc uważam, że to bardzo dobry transfer. Sprawdziliśmy go w boju podczas sparingów, ale też z ludzkiej strony, pod kątem charakteru. Bardzo dobrze kooperował z zawodnikami, którzy już byli w drużynie, nie zepsuł atmosfery i dawał serce w każdym ćwiczeniu przez te dni, gdy obserwowaliśmy go przed podpisem. To koszykarz, który w każdej sytuacji na boisku robi wszystko na sto procent – mówi o nowym nabytku szkoleniowiec czerwono-czarnych.