Trener Gronek o transferze Filipa Puta

15 czerwca kontrakt z Polskim Cukrem Startem Lublin podpisał Filip Put. To pierwszy transfer do naszego klubu przed sezonem 2023/24. Co na temat nowego zawodnika powiedział trener Artur Gronek?

– Filip jest zawodnikiem bardzo wszechstronnym. Może grać zarówno na pozycji silnego skrzydłowego, ale także centra. To koszykarz, który przede wszystkim wniesie do zespołu dużo charakteru i walki. Jest graczem bardzo dobrze zbierającym, który może grać tyłem do kosza oraz zagrozić rzutem za trzy punkty. Najważniejsze jednak jest to, że zasilił nas dobry obrońca, który jest w stanie oddać swoje dobro dla dobra drużyny i poświęcić każdą minutę spędzoną na parkiecie dla zwycięstwa zespołu – ocenił szkoleniowiec.