Trener Gronek o transferze Durhama

Trzecim nowym zawodnikiem, który zasilił szeregi Polskiego Cukru Startu Lublin przed sezonem 2023/24 jest Jabril Durham. Jak transfer amerykańskiego rozgrywającego podsumował trener Artur Gronek?

Jabril pokazał w zeszłych sezonach, że umie bardzo dobrze prowadzić zespół na boisku, kontroluje tempo gry i wie, jak wykorzystać zawodników, którzy znajdują się dookoła niego. To dobry podający, który umiejętnie czyta grę w sytuacjach pick'n'roll, izolacyjnych, a także przy przejściach z obrony do ataku. Durham potrafi wziąć kluczowe akcje na swoje barki, a przy tym jest dobrym obrońcą. To koszykarz, który może być liderem zespołu, zarówno na boisku, jak i poza nim – ocenia szkoleniowiec czerwono-czarnych.

Rozmowę z trenerem Arturem Gronkiem na temat ostatnich transferów znajdziecie na oficjalnej stronie rozgrywek (link TUTAJ).