Trener Drozd po reprezentacyjnym zgrupowaniu

Trener Kuba Drozd powrócił z konsultacji szkoleniowej Reprezentacji Polski U20 w Gniewinie, gdzie odpowiadał za przygotowanie motoryczne młodych kadrowiczów. Jakie są jego wrażenia dotyczące ostatnich dni?

- Jako sztab mieliśmy możliwość zobaczenia w akcji najbardziej utalentowanych koszykarzy poniżej 20 roku życia, którzy w przyszłym roku mogą znaleźć się w składzie na Mistrzostwa Europy w swojej kategorii wiekowej. Zarówno trenerzy, jak i gracze spotkali się w tym zestawieniu personalnym po raz pierwszy. W ciągu pięciu dni odbyliśmy osiem jednostek treningowych. Skupiliśmy się głównie na poznaniu zawodników. Wykonywaliśmy różne testy siłowe oraz mobilności, sprawdzaliśmy historię ich kontuzji. Warunki do pracy mieliśmy bardzo dobre, bo przebywaliśmy w obiekcie, w którym podczas Euro 2012 mieszkała piłkarska reprezentacja Hiszpanii. Nasze następne spotkanie jest zaplanowane zaraz po turnieju finałowym Suzuki Pucharu Polski. Cieszy mnie możliwość współpracy z takimi trenerami, którzy są bardzo dobrymi fachowcami, ale przy tym świetnymi ludźmi. Funkcjonowanie w Reprezentacji daje mi możliwość rozwoju i jest ogromnym powodem do dumy - podsumował zgrupowanie Kuba.