POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Świetny wynik przed rewanżem

Nasza drużyna w bardzo dobrym stylu rozpoczęła fazę play-off w European North Basketball League! W pierwszym ćwierćfinale rozgrywek podopieczni Artura Gronka pokonali na wyjeździe Ironi Ness Zion różnicą trzynastu punktów.

Początek meczu był dość wyrównany, jednak z czasem przewagę zaczął budować zespół gospodarzy. Po tym, jak ekipa z Izraela odskoczyła czerwono-czarnym na osiem punktów na półmetku pierwszej kwarty, trener Gronek skorzystał z przerwy na żądanie. Rozmowa z zawodnikami przyniosła oczekiwany skutek. W kolejnych fragmentach tej odsłony lublinianie odrobili bowiem część strat, zwłaszcza gdy w końcówce poprawili skuteczność rzutów z dystansu.

Po 10 minutach rywalizacji miejscowi prowadzili dwoma oczkami. Na dużą przerwę schodzili natomiast z przewagą pięciu. Duża w tym zasługa świetne dysponowanego w pierwszej połowie Taylera Beya, który sprawiał dużo problemów naszej obronie. "Startowcy" notowali ponadto zbyt wiele strat.

Czerwono-czarnym znów pomogła rozmowa ze sztabem szkoleniowym, tym razem w szatni. Po zmianie stron lublinianie wyszli na parkiet pełni pozytywnej energii, prezentując przy tym mocną obronę i bardzo dobrą ofensywę. Dzięki temu do ostatniej ćwiartki przystępowali, wygrywając 62:57.

Podczas czwartej partii skuteczny Cleveland Melvin i spółka nie oddali prowadzenia nawet na chwilę, a nawet je powiększyli. Do rewanżu w Lublinie przystąpią z zaliczką w postaci 13 punktów. To zasługa 50-procentowej skuteczności rzutów z gry, dominacji w walce na tablicach i umiejętnego dzielenia się piłką.

Drugi z ćwierćfinałów odbędzie się w hali Globus w poniedziałek, 20 marca o godzinie 18:00. Bilety na to spotkanie można już kupować TUTAJ.

Ironi Ness Ziona - Polski Cukier Start Lublin 77:90 (19:17, 20:17, 18:28, 20:28)

Ironi: Bey 28, Buchanan 15, Meyinsse 14, Cooper 5, Harrell 4, Gutt 3, Adam 3, Levinson 3, Rozenfeld 2

Polski Cukier Start: Melvin 22, Smith 17, Barnies 16, Cavars 12, DeVoe 11, Młynarski 5, Dziemba 4, Krasuski 3, Pelczar