Starcie w Hali Gryfia

W 12. kolejce obecnego sezonu nasza drużyna zagra na wyjeździe z Grupa Sierleccy Czarnymi Słupsk. Początek meczu zaplanowano w sobotę, 9 grudnia o godzinie 15:30.

Czerwono-czarni przystąpią do najbliższej konfrontacji z piątego miejsca w tabeli, przy bilansie siedmiu wygranych i czterech porażek. Ostatnie dwa ligowe starcia nie poszły po myśli podopiecznych trenera Artura Gronka i zespół ma bardzo dużą chęć rehabilitacji za porażki z ekipami z Zielonej Góry i Warszawy.

Z kolei gospodarze sobotnich zawodów odnotowali do tej pory pięć zwycięstw i sześć przegranych. Początek sezonu był w wykonaniu słupszczan dużo słabszy, ale forma drużyny stale rosła. Najlepiej świadczy o tym fakt, że z ostatnich czterech kolejek Czarni wygrali trzy.

Przeciwnik jest bardzo wymagający. Na pewno w Hali Gryfia nie gra się łatwo, bo gospodarze mają bardzo dużą pomoc od swoich kibiców. Mimo wszystko są drużyny, które wyraźnie wygrywały mecze w tym obiekcie w obecnym sezonie. Chcemy dołączyć do tego grona i mamy plan na nadchodzący mecz – mówi rozgrywający Bartłomiej Pelczar.

Jednym z zawodników występujących aktualnie w szeregach klubu ze Słupska jest Benas Griciunas, który w poprzednim sezonie zagrał dziewięć ligowych spotkań dla Polskiego Cukru Startu. W obecnych rozgrywkach litewski środkowy notuje średnio 10.8 punktów oraz 6.5 zbiórek na mecz. – Znajomość tego zawodnika z pewnością pomaga nam w przygotowaniu do spotkania. Wiemy, jakie są jego mocne i słabe strony. Teraz musimy w odpowiedni sposób wykorzystać te informacje – przyznaje Pelczar.

Transmisję z sobotniego spotkania będzie można zobaczyć w serwisie emocje.tv pod TYM linkiem. Historię ostatnich rywalizacji ze słupszczanami znajdziecie TUTAJ.