POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Siódme zwycięstwo w sezonie

W meczu 9. kolejki obecnego sezonu koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin pokonali na własnym parkiecie Krajowa Grupa Spożywcza Arkę Gdynia. Dla czerwono-czarnych było to siódme zwycięstwo w trwających rozgrywkach Orlen Basket Ligi.

Początek spotkania należał do gości, którzy częściej trafiali do kosza i dobrze radzili sobie w defensywie. Później jednak z każdą kolejną minutą coraz lepiej prezentowali się podopieczni trenera Artura Gronka. Przed zejściem na dużą przerwę lublinianie objęli prowadzenie i po 20 minutach rywalizacji wygrywali 49:43.

Po zmianie stron czerwono-czarni potrafili zbudować nad rywalami nawet 17-punktową przewagę, ale przyjezdni niwelowali straty. Jednak głębia składu lubelskiego zespołu, więcej zebranych piłek oraz wyższa skuteczność w rzutach z dystansu sprawiły, że "Startowcy" przypieczętowali zwycięstwo.

Polski Cukier Start Lublin - Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 98:88 (22:23, 27:20, 23:20, 26:25)

Polski Cukier Start: Gabrić 16, Durham 16, O'Reilly 13, Karolak 12, Benson 11, Szymański 9, Wade 7, Put 6, Krasuski 5, Pelczar 3

Krajowa Grupa Spożywcza Arka: Pluta 32, Gordon 17, Bogucki 17, Kamiński 10, Wilczek 5, Marchewka 5, Szumert 2, Hrycaniuk, Czoska

Sędziowali: M. Maliszewski, B. Kucharski, T. Trybalski