POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Rewanżowa walka o półfinał

Już w poniedziałkowy wieczór znów zobaczymy się w hali Globus! Przed nami drugi ćwierćfinał fazy play-off w European North Basketball League, w którym Polski Cukier Start Lublin zmierzy się z Ironi Ness Ziona.

W pierwszym ze spotkań czerwono-czarni wygrali w Izraelu 90:77. Do przerwy pięć punktów przewagi mieli wówczas gospodarze, ale bardzo dobra druga połowa w wykonaniu podopiecznych Artura Gronka przyniosła im zwycięstwo i solidną zaliczkę przed rewanżem. Od tamtej pory "Startowcy" rozegrali już trzy konfrontacje ligowe, zakończone zwycięstwem i dwoma porażkami. Mniej napięty harmonogram miało Ironi, które 13 marca wystąpiło w przegranym ligowym starciu z Maccabi Tel Awiw.

- Drużyna z Izraela jest bardzo dobrym i wymagającym rywalem - mówi Bartłomiej Pelczar, rozgrywający Polskiego Cukru Startu. - Przy każdym posiadaniu trzeba być uważnym i egzekwować plan sztabu szkoleniowego na ten mecz. Kluczem do zwycięstwa będzie zatrzymanie obcokrajowców, którzy stanowią o sile tego zespołu - dodaje.

Czołowym graczem Ironi w fazie grupowej oraz w poprzednim spotkaniu był obwodowy z przeszłością w NBA - Tyler Bey, który zdobywał średnio 20,6 punktów na mecz. Czerwono-czarnym rzucił 28 oczek, ale wraz z rozwojem gry nasza defensywa coraz lepiej radziła sobie z powstrzymywaniem tego zawodnika.

Początek najbliższego meczu o godzinie 18:00. Bilety na to spotkanie można kupować online TUTAJ. Natomiast stacjonarna sprzedaż w kasie nr 1 hali Globus rozpocznie się 120 minut przed rozpoczęciem rywalizacji. Godzinę później otworzymy pozostałe kasy.

Warto podkreślić, że osoby w wieku 60+ mogą zobaczyć mecz całkowicie za darmo! Bezpłatne zaproszenia będą do odbioru w kasach hali Globus na podstawie dokumentu potwierdzającego wiek.