POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Przerwana seria w Trójmieście

Nasza drużyna uległa na wyjeździe Treflowi Sopot. W meczu 18. kolejki sezonu 2022/23 podopieczni Artura Gronka przegrali po zaciętym spotkaniu 69:74.

Od początkowych minut pierwszej kwarty mecz był rozgrywany w dobrym tempie, z naciskiem na ofensywną grę. Czerwono-czarni toczyli z wyżej notowanym przeciwnikiem wyrównany bój. Lublinianie byli bardzo skoncentrowani, umiejętnie bronili, wykorzystywali błędy rywali i oddali cztery celne rzuty z dystansu.

Po 10 minutach gry „Startowcy” prowadzili różnicą pięciu punktów, ale nie minęło nawet 120 sekund drugiej odsłony i to gospodarze mieli przewagę. Następnie doszło do wymiany ciosów i okresów, w których jedna ze stron prezentowała się lepiej, bądź odwrotnie. Ataki naszego zespołu napędzał Gave DeVoe, który trafiał zza łuku, dużo widział na boisku i dobrze dzielił się piłką. Dodając do tego przewagę lubelskiej drużyny po stronie zbiórek, otrzymamy prowadzenie 44:42.

Po zmianie stron podopieczni trenera Gronka nadal zdecydowanie wygrywali walkę na tablicach. Ponadto prezentowali dojrzalszą koszykówkę, która zaowocowała 11 punktami przewagi na chwilę przed zakończeniem trzeciej partii.

Niestety, w ostatniej z ćwiartek sopocianie potrafili odrobić straty z nawiązką, a w naszych szeregach szwankował atak. I choć Mateusz Dziemba i spółka pozostawali w grze o korzystny rezultat praktycznie do ostatnich sekund, to ostatecznie czwarta kwarta przesądziła o zwycięstwie gospodarzy. Tym samym, Polski Cukier Start musiał zejść z parkietu pokonany po raz pierwszy od 8 stycznia, po czterech wygranych z rzędu.

Trefl Sopot - Polski Cukier Start Lublin 74:69 (20:25, 22:19, 10:16, 22:9)

Trefl: Nevels 17, Freimanis 12, Salumu 11, Pluta 9, Kolenda 7, Zyskowski 6, Wells 6, Kulikowski

Polski Cukier Start: DeVoe 18, Melvin 18, Cavars 12, Szymański 9, Smith 6, Dziemba 3, Krasuski 3, Barnies, Pelczar

Sędziowali: Tomasz Trawicki, Grzegorz Czajka, Paweł Pacek