POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Przegrywamy w Ostrowie Wielkopolskim

W wyjazdowym meczu 6. kolejki sezonu 2017/18 nasz zespół musiał uznać wyższość BM Slam Stali, czyli brązowych medalistów poprzednich rozgrywek.

W początkowych fragmentach spotkania lepiej prezentowali się czerwono-czarni. Lublinianie zbierali sporo piłek w ataku, szybko przechodzili z obrony do ataku i byli skuteczniejsi. Później jednak właściwy rytm złapali gospodarze i to oni prowadzili po pierwszych 10 minutach.

W trakcie drugiej kwarty ostrowianie odskoczyli punktowo naszej drużynie i w pewnym momencie mieli nawet 13 punktów przewagi. "Startowcy" starali się gonić rywali i ostatecznie do przerwy przegrywali różnicą ośmiu oczek. W pierwszej połowie najwięcej krwi napsuli czerwono-czarnym Jure Škifić oraz wchodzący z ławki Tomasz Ochońko i Grzegorz Surmacz.

Z kolei w naszych szeregach najskuteczniejszy był autor trzech celnych "trójek" – James Washington. Problemy w ataku miał natomiast Chavaughn Lewis. Ogółem, skuteczność na poziomie 27% z gry po dwóch kwartach to był rezultat, który nie satysfakcjonował nikogo z lubelskiego zespołu.

Po zmianie stron inicjatywa nadal była głównie po stronie gospodarzy. Podopieczni Emila Rajkovicia długo kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Jednak w ostatnich fragmentach trzeciej kwarty czerwono-czarni odrobili część strat, a po rzucie Wojtka Czerlonki w samej końcówce tej odsłony przewaga miejscowych zmalała do siedmiu punktów. Po przerwie wreszcie przebudził się Chavaughn Lewis, który do tej pory był raczej niewidoczny. Natomiast wraz z rozwojem gry w drugiej połowie Amerykanin prezentował się coraz lepiej, zarówno w obronie, jak i w ofensywie.

Po trzech minutach ostatniej kwarty agresywnie i zespołowo grający lublinianie zbliżyli się do rywali już na pięć oczek. Niestety, 90 sekund później żółto-niebiescy ponownie mieli przewagę dziesięciu punktów. Pomimo ambitnej postawy TBV Startu, ostrowianie zdołali utrzymać prowadzenie już do końcowej syreny.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – TBV Start Lublin 81:63 (23:16, 16:15, 16:17, 26:15)

BM Slam Stal: Škifić 13, Johnson 11, Chyliński 10, Ochońko 9, Notice 7, Surmacz 7, Łapeta 6, Kostrzewski 6, Łukasiak 6, Majewski 3, Kierlewicz 3.

TBV Start: Washington 17, Lewis 11, Dutkiewicz 9, Dziemba 8, Mirković 4, Szymański 4, Reynolds 4, Czerlonko 4, Gospodarek 2, Ciechociński 0, Pelczar 0.