POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Przegrana ze Spartakiem Plewen

W pierwszym meczu na arenie międzynarodowej w 2024 roku nasza drużyna przegrała na wyjeździe z bułgarskim Spartakiem Plewen. Dla czerwono-czarnych była to trzecia porażka w obecnym sezonie European North Basketball League.

Spotkanie od początkowych minut było pełne twardej walki. Po pierwszej kwarcie podopieczni trenera Artura Gronka prowadzili różnicą jednego oczka. Na dużą przerwę drużyny schodziły przy remisie 55:55.

Po 30 minutach gry "Startowcy" mieli przewagę dwóch punktów. Później jednak gospodarze zaczęli trafiać do kosza z wysoką skutecznością i to oni cieszyli się ze zwycięstwa.

MVP meczu w szeregach miejscowej ekipy został wybrany autor 24 punktów Bryant Thomas. Natomiast po stronie Polskiego Cukru Startu wyróżniono Barreta Bensona, który w poprzednim sezonie występował w barwach Spartaka.

Następne spotkanie czeka nasz zespół 16 stycznia. Wówczas zagramy na wyjeździe z duńskim Bakken Bears w kolejnym starciu ENBL.

BC Spartak Pleven - Polski Cukier Start Lublin 101:95 (25:26, 30:29, 23:25, 23:15)

Spartak: Thomas 24, Purvis 15, Stoyanov 13, Chemokozhev 13, Ivkov 10, Toshkov 10, Lomax 7, Zanna 5, Vutev 4

Polski Cukier Start: O'Reilly 20, Gabrić 17, Durham 13, Benson 11, Wade 10, Karolak 8, Put 6, Szymański 6, Pelczar 4

Sędziowali: Zanev, Kuzia, Georgiev