POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Przegrana w Arenie Toruń

W meczu 16. kolejki obecnego sezonu nasza drużyna przegrała na wyjeździe z Arriva Polskim Cukrem Toruń. Dla podopiecznych trenera Artura Gronka była siódma porażka w trwającej kampanii ORLEN Basket Ligi.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy dość szybko zbudowali przewagę punktową. Z biegiem pierwszej kwarty nasza drużyna odrobiła część strat i po 10 minutach gry rywale prowadzili 25:20. Na dużą przerwę torunianie schodzili jednak przy rezultacie 50:38.

Po zmianie stron "Startowcy" znów zbliżyli się punktowo do miejscowych, ale po zakończeniu trzeciej odsłony nadal tracili 12 oczek. Ostatecznie ekipa z województwa kujawsko-pomorskiego wygrała na własnym parkiecie 98:84.

Następna konfrontacja czeka naszych koszykarzy 9 stycznia. Wówczas ekipa trenera Artura Gronka zmierzy się na wyjeździe z bułgarskim Spartakiem Pleven w ramach pierwszego meczu rozgrywek European North Basketball League w 2024 roku.

Arriva Polski Cukier Toruń - Polski Cukier Start Lublin 98:84 (25:20, 25:18, 24:24, 24:22)

Arriva Polski Cukier: Diggs 21, Filipović 20, Kunc 16, Vucić 12, Cel 10, Tomaszewski 10, Diduszko 8, Smith 1

Polski Cukier Start: O'Reilly 27, Gabrić 14, Karolak 10, Benson 9, Durham 9, Wade 7, Pelczar 3, Szymański 3, Put 2

Sędziowali: Dariusz Zapolski, Tomasz Szczurewski, Maciej Krupiński