Przed nami XIII Memoriał Zdzisława Niedzieli

W piątek i w sobotę w hali Globus po raz pierwszy od ponad czterech miesięcy zagoszczą mecze koszykówki! Zapraszamy na XIII Memoriał Zdzisława Niedzieli.

W imprezie wystąpią Polski Cukier Start Lublin, warszawskie Dziki, stołeczna Legia, a także MKS Dąbrowa Górnicza. Rozkład spotkań prezentuje się następująco:

01.09.2023 (piątek)
godz. 17:00 Dziki Warszawa - MKS Dąbrowa Górnicza
godz. 19:00 Polski Cukier Start Lublin - Legia Warszawa

02.09.2023 (sobota)
godz. 16:00 Legia Warszawa - Dziki Warszawa
godz. 18:00 Polski Cukier Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza

Bilety na Memoriał można nabywać TUTAJ. Na jeden dzień turnieju (dwa mecze) obowiązuje wejściówka w cenie 10 zł, bez podziału na normalne i ulgowe. Dla kibiców dostępne będą sektory od A do L. Karty wstępu będą także sprzedawane w kasie hali Globus pierwszego oraz drugiego września. Zarówno w piątek, jak i sobotę, kasa zostanie otwarta na pół godziny przed pierwszym spotkaniem. Tak jak na meczach ligowych, dzieci do lat 7 mają wstęp bezpłatny (bez przypisanego miejsca siedzącego).

Memoriał Zdzisława Niedzieli organizowany jest cyklicznie od 2011 roku. Turniej ma na celu upamiętnienie legendarnego trenera naszej drużyny, który jako pierwszy w historii awansował ze Startem do najwyższej klasy rozgrywkowej, a w latach 1965, 1979 i 1980 poprowadził go do brązowych medali mistrzostw Polski. Na koncie miał także sukcesy z zespołami juniorskimi oraz kobiecym. Za swoje osiągnięcia został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Złotą Odznaką zasłużonego dla miasta Lublina.

– Bardzo cieszy nas fakt, że możemy zagrać w Memoriale – mówi Artur Gronek, trener Polskiego Cukru Startu. – Mamy za sobą dwa tygodnie przygotowań do nowego sezonu. Do tej pory graliśmy sparingi w Warszawie, a także podczas krótkiego zgrupowania na Litwie. Teraz chcemy jak najlepiej zaprezentować się przed własną publicznością. Drużyny, które przyjadą do Lublina, z pewnością również pokażą się z dobrej strony. Będzie dużo fajnej koszykówki, dlatego wszystkich serdecznie zachęcamy do wizyty w hali Globus – dodaje szkoleniowiec.

Przypominamy, że w tym roku Gościem Specjalnym Memoriału będzie legendarny Kent Washington. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Partnerem Wydarzenia jest Województwo Lubelskie. Lubelskie Smakuj Życie! Z dumą wspieramy sport.