Przed nami mecz w Danii

8 listopada rozegramy drugie spotkanie w European North Basketball League w obecnym sezonie. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie duński Svendborg Rabbits.

"Króliki" dołączyły do grupy A już po rozpoczęciu rozgrywek, zastępując Sigal Prisztina z Kosowa. Póki co podopieczni trenera Madsa Andersena mają na swoim koncie jeden mecz w ENBL, w którym zanotowali porażkę w delegacji z holenderskim Landstede Hammers (SZCZEGÓŁY). Natomiast na krajowym podwórku legitymują się bilansem sześciu zwycięstw i dwóch porażek. Poprzedni sezon zakończyli na etapie ćwierćfinału, zaś w kampanii 2021/22 sięgnęli po wicemistrzostwo Danii.

– Gra zespołu ze Svendborga opiera się na obcokrajowcach – opisuje trener-asystent Marcin Woźniak. – Kluczowym zawodnikiem jest leworęczny rozgrywający Jaedon Elliot Willis. To konieczny do zatrzymania mózg drużyny. Można powiedzieć, że na nim wszystko się zaczyna i kończy, bo to lider najlepiej punktujących w zespole, który ma także najwięcej asyst. Nie możemy również zostawić otwartej pozycji do rzutu lub tranzycji dla ich bardzo dobrych strzelców w sytuacjach off-ball screen czy pick-and-pop. Wiemy, że rywale mają sporo mankamentów, które postaramy się wykorzystać. Ich centrzy nie są zbyt mobilni i tu na pewno będziemy szukać swoich przewag. Niewątpliwie musimy grać szybko i jak najczęściej szukać okazji do kontrataku. Przyjechaliśmy po zwycięstwo i trzeba je wywalczyć na parkiecie – dodaje.

Początek środowego starcia zaplanowano na godzinę 19:00. Transmisję z konfrontacji w Danii będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale YouTube rozgrywek ENBL: