Pożegnać kibiców zwycięstwem

Przed nami ostatni akt koszykarskich meczów w hali Globus podczas sezonu 2022/2023. Na pożegnanie z lubelskimi kibicami zmierzymy się z MKS Dąbrowa Górnicza.

217 dni temu Polski Cukier Start Lublin rozpoczynał rozgrywki od domowego starcia z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz. Po siedmiu miesiącach zmagań przyszedł czas na 15. spotkanie na własnym parkiecie w bieżącej kampanii. W dotychczasowych konfrontacjach na "Globusie" nasza drużyna zanotowała siedem zwycięstw i taką samą liczbę porażek. Dziś czerwono-czarni powalczą o drugą z rzędu ligową wygraną. W minioną sobotę "Startowcy" pokonali bowiem na wyjeździe Arriva Twarde Pierniki Toruń. – Cieszy atmosfera, wspieranie siebie i chemia pomiędzy zawodnikami. Najlepiej świadczy o tym fakt, jak dzielili się piłką, zapisując w statystykach 30 asyst. To w połączeniu z trzymaniem się założeń taktycznych zapewniło nam zwycięstwo. W poprzednim spotkaniu zagraliśmy dobrze przez 27 minut i tak chcielibyśmy wyglądać przez cały piątkowy mecz – mówi trener Artur Gronek.

Aktualnie nasza drużyna i MKS to sąsiedzi w tabeli Energa Basket Ligi. Po 28. kolejkach czerwono-czarni zajmują trzynaste miejsce w krajowej elicie, natomiast zespół z województwa śląskiego plasuje się pozycję wyżej. O sile ekipy z Dąbrowy Górniczej stanowią przede wszystkim obcokrajowcy. Najskuteczniejszymi zawodnikami są obwodowi Gerry Blakes oraz Trevon Bluiett, rzucający średnio 18,8 i 15,8 punktów na mecz. Za kreowanie gry odpowiada natomiast Joseph Chealey, notujący 5,7 asyst.

Rywale grają bardzo niekonwencjonalnie i używają wielu taktycznych założeń, żeby ukryć swoje ograniczenia. To zespół, który w każdym meczu chce walczyć i może wygrać ze wszystkimi przeciwnikami w tej lidze. Pokazali to we Wrocławiu, czy w Słupsku, gdzie przegrali właściwie przez jeden błąd. Dąbrowianie mają bardzo dobrego, doświadczonego trenera, który z pewnością będzie chciał wygrać w Lublinie. Zapowiada się ciekawa rywalizacja, na którą zapraszamy wszystkich kibiców – kończy trener Gronek.

Początek dzisiejszej konfrontacji o godzinie 19:30. Sędziami zawodów będą Michał Proc, Tomasz Szczurewski i Damian Ottenburger. Warto podkreślić, że po zakończeniu meczu będziecie mogli  porozmawiać, zrobić zdjęcie z zawodnikami, a także zdobyć pamiątkowe karty z autografami, które przygotowaliśmy specjalnie z okazji zakończenia rozgrywek. Do zobaczenia na trybunach! Przypominamy, że zarówno na portalu eventim.pl, jak i w sprzedaży stacjonarnej w kasach, używając hasła START, obniżacie cenę biletów o połowę. Bądźcie z nami na trybunach i pożegnajmy ten sezon zwycięstwem!