POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Porażka po emocjonującym boju

W meczu 13. kolejki obecnego sezonu nasza drużyna uległa na wyjeździe PGE Spójni Stargard. Dla Polskiego Cukru Startu była to piąta porażka w trwającej kampanii ORLEN Basket Ligi.

W początkowych fragmentach spotkanie było zacięte i dość wyrównane, ale z biegiem minut rosła przewaga gospodarzy.  Przy zejściu na dużą przerwę tablica wyników wskazywała rezultat 50:38 na korzyść zespołu ze Stargardu.

Po zmianie stron rywalizacja nabrała rumieńców, po tym jak podczas trzeciej kwarty czerwono-czarni doprowadzili do remisu, a następnie objęli prowadzenie. Ostatecznie, po emocjonującym boju miejscowi triumfowali różnicą pięciu oczek.

Następna konfrontacja czeka naszych koszykarzy 23 grudnia. Wówczas ekipa trenera Artura Gronka zmierzy się w hali Globus z Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski.

PGE Spójnia Stargard - Polski Cukier Start Lublin 86:81 (30:18, 20:20, 11:26, 25:17)

PGE Spójnia:
Daniels 19, Brown 16, Łapeta 14, Langović 11, Gruszecki 8, Simons 7, Gordon 6, Brenk 5, Kowalczyk, Grudziński

Polski Cukier Start: O'Reilly 20, Durham 18, Karolak 14, Benson 11, Gabrić 9, Put 5, Wade 2, Szymański 2, Pelczar, Krasuski

Sędziowali: Piotr Pastusiak, Jakub Pietrzak, Filip Marek