POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Pokonujemy Bakken Bears

Nasza drużyna odniosła pierwsze zwycięstwo w 2024 roku. W drugim styczniowym meczu na arenie międzynarodowej koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin pokonali na wyjeździe duński Bakken Bears Aarhus. Dla czerwono-czarnych była to druga wygrana w obecnym sezonie European North Basketball League.

Po pierwszej kwarcie podopieczni trenera Artura Gronka remisowali 25:25. Następnie "Startowcy" zbudowali niewielką przewagę punktową, ale na dużą przerwę to gospodarze schodzili z prowadzeniem 48:43.

Po zmianie stron rywale wypracowali już nawet 17 oczek przewagi, ale lubelski zespół pokazał charakter i odrobił straty z nawiązką. Dzięki temu po końcowej syrenie mogliśmy się cieszyć z triumfu dedykowanemu świętującemu urodziny trenerowi-asystentowi Marcinowi Woźniakowi.

MVP meczu w szeregach naszej ekipy został wybrany autor 16 punktów - Jabril Durham. Natomiast po stronie miejscowych wyróżniono Deandre Pinckneya.

Następne spotkanie czeka nasz zespół już 19 stycznia. Wówczas zagramy na wyjeździe z Muszynianką Domelo Sokołem Łańcut w kolejnym starciu ORLEN Basket Ligi.

Bakken Bears Aarhus - Polski Cukier Start Lublin 91:98 (25:25, 23:18, 26:26, 17:29)

Bears: Pinckney 19, Parsons 14, Diouf 13, Knudsen 13, Jukic 10, Pedersen 9, Bowlin 7, Evans 6

Polski Cukier Start: Gabrić 22, Durham 16, O'Reilly 16, Benson 14, Put 10, Szymański 7, Wade 5, Pelczar 5, Karolak 3