POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Pokaz charakteru w czwartej kwarcie

Nasza drużyna pokonała w meczu 29. kolejki obecnego sezonu zespół MKS Dąbrowa Górnicza. Dla podopiecznych trenera Artura Gronka była to ósma domowa wygrana w trwających rozgrywkach Energa Basket Ligi.

Po pierwszej połowie to goście prowadzili 48:40. W trakcie drugiej części spotkania przyjezdni mieli już nawet 12 punktów przewagi. Jednak dzięki znakomitej czwartej kwarcie w wykonaniu czerwono-czarnych, zwycięstwo zostało w hali Globus.

W decydujących momentach konfrontacji nie zabrakło dużych emocji, bowiem na 11 sekund przed końcową syreną "Startowcy" mieli trzy oczka więcej i ostatecznie triumfowali różnicą dwóch. Dzięki temu pożegnanie rozgrywek na własnym parkiecie zakończyło się happy endem.

Polski Cukier Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza 91: 89 (22:25, 18:23, 22:23, 29:18)

Polski Cukier Start: Melvin 28, Dziemba 13, Smith 11, DeVoe 10, Griciunas 8, Młynarski 8, Cavars 5, Pelczar 5, Krasuski 3, Barnies

MKS: Blakes 32, Bluiett 17, Kucharek 11, Rajewicz 10, Radwański 9, Piechowicz 5, Mokros 5

Sędziowali: Michał Proc, Tomasz Szczurewski i Damian Ottenburger