Po sezonie 2022/23: "Scoochie" Smith

Jednym z liderów Polskiego Cukru Startu Lublin w zakończonym sezonie był Dayshon Hassan "Scoochie" Smith. Amerykański rozgrywający dołączył do zespołu czerwono-czarnych pod koniec września. Jak 28-letni zawodnik ocenia minione rozgrywki?

Można powiedzieć, że wiele zwycięstw wymknęło nam się z rąk, bo nie w każdym meczu graliśmy równo przez 40 minut – mówi koszykarz z USA. – Pewnie gdyby nie kilka spotkań, w których straciliśmy prowadzenie w końcówkach, to zdołalibyśmy zakwalifikować się do play-offów. Szkoda, bo tworzyliśmy świetną grupę ludzi i nie wykorzystaliśmy w pełni naszego potencjału, pomimo dobrego przygotowania ze strony sztabu szkoleniowego oraz dobrych warunków do gry – dodaje absolwent uczelni Dayton.

Smith zakończył sezon z największym dorobkiem kluczowych podań w szeregach naszej drużyny. W Energa Basket Lidze notował średnio 5,9 asyst na mecz, natomiast w rozgrywkach European North Basketball League 6,3. "Scoochie" był ponadto najczęściej trafiającym z rzutów wolnych w EBL (84,8 % skuteczności) oraz zaliczył najwięcej przechwytów w jednym spotkaniu (pięć przeciwko Anwilowi Włocławek w 25. kolejce). – Biorąc pod uwagę sezon poprzedzający występy w Polsce, to zaliczyłem udany rok. Jednak moje liczby nie przełożyły się na taką ilość wygranych, jakiej bym oczekiwał. Podobnie jak w przypadku całego naszego zespołu, były więc wzloty i upadki ocenia Amerykanin pochodzący z nowojorskiego Bronksu.