Plan przygotowań do sezonu 2023/24

Zbliża się powrót do grupowych treningów! 12 sierpnia pierwszy zespół Polskiego Cukru Startu Lublin rozpocznie przygotowania do sezonu 2023/24.

Na początek nasi zawodnicy przeszli badania lekarskie, następnie wezmą udział w różnego rodzaju testach. – Jako pierwsze będą testy motoryczne, żeby przekonać się, na jakim poziomie są zawodnicy po okresie wakacyjnym. Sprawdzimy moc, szybkość i wytrzymałość. W początkowych etapach treningów będziemy kształtować aspekty sprawności. Zaczniemy od trenowania wydolności tlenowej, następnie przejdziemy do beztlenowej, a później skupimy się na elementach związanych ze specyfiką naszej dyscypliny – wyjaśnia Jakub Drozd, trener przygotowania motorycznego.

Pierwszy trening stricte koszykarski odbędzie się w sobotni wieczór. Potem drużyna będzie ćwiczyć głównie dwa razy dziennie na lokalnych obiektach, łącząc zajęcia kondycyjne, siłownię i koszykówkę. 18 sierpnia rozegramy pierwszy letni sparing z Dzikami Warszawa.

Podczas trzeciego tygodnia przygotowań podopieczni trenera Artura Gronka wyjadą na zgrupowanie na Litwie, gdzie czekają ich co najmniej trzy mecze kontrolne od 23 do 27 sierpnia. Informacje na temat rywali przekażemy wkrótce.

Po powrocie do Lublina, w pierwszych dwóch dniach września czerwono-czarni wezmą udział w XIII Memoriale Zdzisława Niedzieli. Do hali Globus przyjadą wówczas stołeczne Dziki, Legia Warszawa oraz MKS Dąbrowa Górnicza. Tydzień później „Startowcy” zagrają w Dąbrowie Górniczej, gdzie oprócz gospodarzy pojawi się również Sewertronics Sokół Łańcut.

Ostatnia gra kontrolna została zaplanowana na czwartek, 14 września. Naszym przeciwnikiem ponownie będą warszawskie Dziki. Osiem dni później zainaugurujemy sezon od domowego starcia z Arriva Twardymi Piernikami Toruń.