Pierwsze Q&A z Trenerem Arturem Gronkiem!

W nadchodzącym sezonie Energa Basket Ligi 2022/23 drużynę Polskiego Cukru Pszczółki Startu Lublin poprowadzi Trener Artur Gronek, którego zaprosiliśmy do pierwszego wywiadu. Zapraszamy do przeczytania!

Jaka jest wizja drużyny w nadchodzącym sezonie i jakie cele Trener stawia przed Startem Lublin?

Trener Artur Gronek: To ma być zespół który będzie grał koszykówkę z jak najmniejsza ilością błędów, gdzie egzekwowanie założeń i podejmowanie decyzji będzie na dobrym poziomie i z odpowiedzialnością. Polski Cukier Pszczółka Start Lublin musi być zespołem z charakterem i dużą wolą walki. Cel na najbliższy sezon jest taki, aby każdy przeciwnik musiał się bardzo dobrze przygotować i nie chciał z nami grać.

Jakim wyzwaniem będzie prowadzenie drużyny Startu Lublin?
AG: Wyzwaniem będzie przede wszystkim gra w taki sposób i osiąganie takich wyników, aby Hala Globus była wypełniona naszymi Kibicami którzy będą się utożsamiać z drużyna i graczami.
Pierwsza myśl związana z Lublinem to:
Miasto koszykarskie, ale także inne dyscypliny sportowe na wysokim poziomie, miasto z dobrymi Uczelniami, Józef Czechowicz, Budka Suflera, Piwo Perła…

Jakie znaczenie dla nowego Trenera w klubie mają zawodnicy, którzy grają w nim od lat i mają ważny kontrakt na kolejny sezon (np Mateusz Dziemba, czy Roman Szymański)?
AG: Dla mnie jako trenera świadczy to o tym, że organizacja jako klub jest stabilna i godna zaufania. Uważam, że długie kontrakty zawodników pozwalają kibicom utożsamiać się z zespołem i z tymi zawodnikami. To bardzo ważne w budowaniu kultury kibicowania, a my gramy dla widzów.

Czy warto dawać szansę młodym i zdolnym zawodnikom, czy bezpiecznie stawiać na tych z dużym doświadczeniem?
AG: Uważam, że warto dawać szansę młodym zawodnikom, którzy na nią zapracują, ponieważ bez tego szkolenie kolejnych graczy mijałoby się z celem, jeżeli nie mieliby oni świadomości, że taka szansa istnieje. Zespół na poziomie Ekstraklasy musi być mieszanką doświadczenia i młodości.

Czy w nowym sezonie Trener będzie podczas meczów rysował zagrywki na tablecie czy klasycznej tablicy?
AG: Myślę, że będę używał obu form.

Zapraszamy do śledzenia naszych profili, oraz do jak najgłośniejszego kibicowania Czerwono-Czarnym w nadchodzącym sezonie. Potrzebujemy Waszego wsparcia!