POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Passa podtrzymana

Trzeci ligowy mecz i trzecie zwycięstwo! W spotkaniu 3. kolejki nowego sezonu nasza drużyna pokonała w hali Globus ekipę z Łańcuta. Dzięki temu czerwono-czarni mają na swoim koncie komplet wygranych.

Początek spotkania należał do gości, którzy dość szybko "odskoczyli" na osiem punktów. Później jednak z każdą kolejną minutą coraz lepiej prezentowali się podopieczni trenera Artura Gronka. Zespół z Lublina schodził na dużą przerwę przy prowadzeniu 45:43.

Po zmianie stron nasi koszykarze zagrali bardzo dobrą trzecią kwartę, w trakcie której zbudowali dużą przewagę nad rywalami. Podczas ostatniej ćwiartki Jabril Durham i spółka kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, pieczętując zasłużoną wygraną.

Polski Cukier Start Lublin - Sewertronics Sokół Łańcut 99:83 (19:20, 26:23, 31:20, 23:20)

Polski Cukier Start: O'Reilly 18, Durham 17, Wade 17, Put 16, Benson 13, Pelczar 8, Krasuski 5, Gabrić 3, Karolak 2

Sewertronics Sokół: Kemp 17, Cheese 16, Młynarski 14, Berzins 13, Sanders 12, Szczypiński 7, Faye 4, Czerwonka, Płowy

Sędziowali: D. Zapolski, A. Kom Njilo, J. Pietrzak