POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Ofensywny mecz dla Legii

Nasza drużyna znów musiała uznać wyższość rywali w meczu wyjazdowym. W starciu 24. kolejki obecnego sezonu Polski Cukier Start Lublin uległ na wyjeździe warszawskiej Legii.

Spotkanie od początku było rozgrywane w szybkim tempie i obie strony postawiły przede wszystkim na ofensywną grę. Po pierwszych 10 minutach to czerwono-czarni prowadzili różnicą jednego punktu. Natomiast przy zejściu na dużą przerwę oczko więcej mieli na swoim koncie gospodarze, którzy wygrywali 54:53. Warto odnotować, że ekipa z Warszawy miała wtedy 80-procentową skuteczność rzutów z dystansu.

Po zmianie stron stołeczna drużyna dość szybko zbudowała przewagę punktową i już do końca zawodów nie oddała prowadzenia. Miejscowi umiejętnie dzielili się piłką, co przełożyło się na aż 30 asyst. Przez trzy i pół kwarty lublinianie byli w stanie dotrzymać przeciwnikom kroku. Po dwóch kwadransach rywalizacji podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego mieli bowiem sześć oczek przewagi nad "Startowcami". Ostatecznie jednak triumfowali różnicą 18 pkt.

Legia Warszawa - Polski Cukier Start Lublin 108:90 (29:30, 25:23, 27:22, 22:13)

Legia: Garrett 27, Kulka 19, Vinales 18, Holman 18, Leslie 11, Wyka 6, Kamiński 5, Koszarek 2, Berzins 2, Kołakowski, Didier-Urbaniak

Polski Cukier Start: DeVoe 17, Smith 16, Dziemba 12, Młynarski 12, Melvin 10, Griciunas 11, Krasuski 10, Cavars 2, Pelczar

Sędziowali: M. Kowalski, R. Mordal, T. Trojanowski