POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Ofensywny bój na naszą korzyść

W meczu 19. kolejki obecnego sezonu ORLEN Basket Ligi nasza drużyna pokonała MKS Dąbrowa Górnicza. Dla czerwono-czarnych była to jedenasta wygrana w rozgrywkach.

Od początkowych minut rywalizacja w hali Globus należała do bardzo zaciętych i dość wyrównanych. Obie strony przeplatały lepsze i gorsze fragmenty gry, notując punktowe serie. Po 10 minutach spotkania podopieczni trenera Artura Gronka mieli osiem oczek zaliczki, a na półmetku niedzielnego starcia prowadzili 62:52.

Po zmianie stron przyjezdni zbliżyli się punktowo w trzeciej odsłonie, ale po chwilowym zastoju w ofensywie lublinianie wrócili na właściwe tory. Czwarta partia rozpoczynała się przy wyniku 82:78 na korzyść "Startowców", co zwiastowało emocje do samego końca. Ostatecznie podczas decydującej ćwiartki nasz zespół przypieczętował bardzo ważne zwycięstwo.

Polski Cukier Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza 114:102 (36:28, 26:24, 20:26, 32:24)

Polski Cukier Start: O'Reilly 37, Durham 21, Gabrić 17, Wade 11, Benson 11, Pelczar 7, Szymański 6, Put 4

MKS: Carvacho 25, Wilczek 21, Persons 20, Kulikowski 13, Williams 9, Cabbil 8, Kucharek 6, Piechowicz, Słupiński, Konaszuk

Sędziowali: W. Liszka, M. Chrakowiecki, T. Langowski