O zwycięstwo w mieście Kopernika

Jesteśmy na finiszu sezonu 2022/2023. W 28. kolejce Polski Cukier Start Lublin zmierzy się na wyjeździe z Arriva Twardymi Piernikami Toruń.

Z dzisiejszym rywalem zagraliśmy po raz ostatni 39 dni temu. 14 marca nasza drużyna pokonała w hali Globus ekipę z województwa kujawsko-pomorskiego 104:83. W początkowych fragmentach tamtego spotkania to goście mieli inicjatywę i zbudowali przewagę w postaci ośmiu punktów. Później jednak czerwono-czarni złapali odpowiedni rytm i odrobili straty z nawiązką. Do przerwy "Startowcy" prowadzili siedmioma oczkami, a po zmianie stron przypieczętowali zdecydowane zwycięstwo.

Od tamtej pory torunianie zanotowali trzy wygrane w pięciu spotkaniach, dzięki czemu zbliżyli się w tabeli do pozostałych zespołów z jej dolnych rejonów. O tym, że drużyna prowadzona przez trenera Cedrica Heitza jest w dobrej formie, najlepiej świadczy fakt, że w ostatniej serii gier pokonała u siebie MKS Dąbrowa Górnicza 106:77.

Zespół z Torunia gra bardzo dobrą, poustawianą koszykówkę, więc musimy być skoncentrowani 24 sekundy na każdym posiadaniu – mówi trener Artur Gronek. – Gra tam dwóch niezwykle doświadczonych zawodników - Aaron Cel i Bartosz Diduszko. Na pewno trzeba na nich uważać, bo nawet jeśli rozgrywają sezon „w kratkę”, to świetnie czytają grę i wydatnie pomagają drużynie. Ważne będzie również zatrzymanie pick’n’rolla oraz graczy wysokich, którzy bardzo dobrze wykańczają akcje po koszem, co oznacza, że musimy mocno zacieśnić pomalowane. Nie można ponadto dać swobody Sterlingowi Gibbsowi, który potrafi zdobyć nawet i 30 punktów – dodaje szkoleniowiec.

Wspomniany Gibbs jest motorem napędowym Arriva Twardych Pierników. Amerykański rozgrywający Sterling Gibbs, który notuje średnio 18.2 punktów oraz 3.3 asysty na mecz. Powstrzymanie tego zawodnika będzie bardzo ważne w kontekście walki o zwycięstwo.

Początek dzisiejszej rywalizacji w Toruniu zaplanowano o godzinie 19:30. Sędziami spotkania będą Piotr Pastusiak, Marek Maliszewski i Grzegorz Czajka. Transmisję na portalu emocje.tv znajdziecie TUTAJ.