O podtrzymanie passy w Sopocie

Przed naszym zespołem pierwszy tegoroczny mecz w Trójmieście. W 18. kolejce sezonu 2022/23 zmierzymy się na wyjeździe z Treflem Sopot.

Czerwono-czarni przystąpią do nadchodzącej rywalizacji po czterech zwycięstwach z rzędu, odniesionych zarówno w rozgrywkach Energa Basket Ligi, jak i European North Basketball League. – W końcu gramy na miarę naszych możliwości, tego składu, klubu i kibiców. Cieszymy się, że w nowym roku to wreszcie zaskoczyło, wygrywamy i oby to trwało jak najdłużej. Na pewno ostatnie zwycięstwa podbudowały nasze morale – mówi środkowy Roman Szymański.

W najbliższym spotkaniu podopieczni trenera Artura Gronka zagrają z rywalem, który rozpoczął 2023 rok od dwóch porażek, ale w ostatnich trzech meczach schodził z parkietu zwycięski. A skoro nadchodząca rywalizacja odbędzie się w pobliżu morza, to śmiało można określić ją mianem „potyczki zespołów będących na fali”.

Po 17 rozegranych kolejkach Trefl zajmuje czwarte miejsce w tabeli z bilansem 12 wygranych i pięciu porażek. Ekipa z północy kraju plasuje się w ligowym zestawieniu wyżej od Polskiego Cukru Startu, ale wszyscy mamy w pamięci październikowy triumf naszej drużyny z sopocianami w hali Globus. Mateusz Dziemba i spółka zwyciężyli wówczas 96:75, rozgrywając popisową partię. W sobotę lubelski zespół zrobi wszystko, by pokonać ekipę trenera Žana Tabaka po raz drugi.

Styczeń jest dla nas jak dotąd udany i zobaczymy, co przyniosą najbliższe spotkania. Wiadomo, że nasza sytuacja w tabeli nie jest zbyt wesoła, ale skupiamy się wyłącznie na kolejnych przeciwnikach. Cieszymy się, że mamy na kim opierać zespół nie tylko w defensywie, ale także w ataku. W poprzednich tygodniach brakowało nam skutecznej gry w ofensywie. Pomimo faktu, że graliśmy dobry basket w obronie, to mieliśmy problemy ze zdobywaniem punktów. Teraz każdy się otworzył i wygląda to dużo lepiej. Trzeba to podtrzymać – uważa Szymański.

O tym, że czerwono-czarni potrafią wygrywać w Sopocie, przekonaliśmy się ostatnio w kwietniu ubiegłego roku. W naszej poprzedniej wyjazdowej konfrontacji z Treflem „Startowcy” wygrali 86:84. Jakim wynikiem zakończy się nadchodzący mecz, przekonamy się w sobotni wieczór. Początek spotkania zaplanowano o godzinie 19:30. Transmisję będzie można zobaczyć na platformie emocje.tv pod TYM adresem.