Nowy rozgrywający w Polskim Cukrze Starcie Lublin

Nowy rozgrywający melduje się w składzie! Kontrakt na sezon 2023/24 z Polskim Cukrem Startem Lublin podpisał pochodzący z USA Jabril Durham.

Amerykanin urodził się 23 stycznia 1994 roku w miejscowości DeSoto w stanie Teksas. Jest absolwentem University of Arkansas, gdzie rywalizował w lidze akademickiej w barwach tamtejszego zespołu Razorbacks. Od 2016 roku Jabril gra na Starym Kontynencie. Na swoim koncie ma występy w klubach ze Szwecji, Łotwy, Węgier, Grecji, Belgii, Niemiec i Włoch. W poprzednim sezonie bronił barw węgierskiego Szolnoki Olajbanyasz, gdzie notował średnio 10.5 punktów, 6.6 asyst oraz 3.3 zbiórki. Jego dodatkowym atutem jest doświadczenie w europejskich pucharach.

Durham mierzy 185 cm wzrostu i waży 83 kg. Jabril, witamy w Lublinie!

(fot. www.fiba.basketball)