Najdalszy ligowy wyjazd w sezonie

Przed nami pierwszy kwietniowy mecz wyjazdowy. W 26. kolejce obecnego sezonu zmierzymy się w Szczecinie z tamtejszym Kingiem.

Miejscowi przystępują do spotkania z drugiej pozycji w tabeli, z dorobkiem 43 zdobytych punktów i bilansem 18 zwycięstw oraz siedmiu porażek. "Startowcy" wywalczyli jak dotąd o 10 oczek mniej, ale w trwających rozgrywkach pokonali już drużynę ze stolicy województwa zachodniopomorskiego. 8 grudnia ubiegłego roku czerwono-czarni wygrali w hali Globus z "Wilkami Morskimi" 75:69. W rewanżowym starciu również chcemy sięgnąć po zwycięstwo.

- Zmierzymy się z przeciwnikiem, który gra bardzo agresywnie, szczególnie w obronie na full-court pressie - mówi Artur Gronek, trener Polskiego Cukru Startu Lublin. - Nie możemy popełniać strat, które dodadzą rywalom w ich hali wiatru w żagle oraz przyniosą łatwe punkty. King ma bardzo zrównoważonych graczy pod koszem i zawodników obwodowych. Szczecinianie grają bardzo dobrze pick'n'rolle, więc szczególnie ważne będzie zatrzymanie Mazurczaka i Fayne'a. Musimy też być bardzo skoncentrowani, żeby na pozycjach "3" oraz "4" nie złapać głupich fauli, bez względu na to, czy dojdzie do gry jeden na jeden, czy nie - dodaje szkoleniowiec.

Wspomniani przez trenera Phil Fayne i Andrzej Mazurczak to najlepiej punktujący koszykarze Kinga w obecnym sezonie. Polski rozgrywający jest ponadto najskuteczniejszym asystentem w zespole granatowo-czerwonych. Natomiast Fayne'a pamiętamy ze zwycięstwa w Pekao S.A. Konkursie Wsadów podczas tegorocznego Suzuki Pucharu Polski w Lublinie. Dobrze znani naszym kibicom w szeregach ekipy prowadzonej przez Arkadiusza Miłoszewskiego są również Kacper Borowski i Mateusz Kostrzewski. Pierwszy z wymienionych graczy występował w Polskim Cukrze Starcie w latach 2018-2021, a drugi w poprzedniej kampanii.

O tym, że w Netto Arenie można pokonać faworyzowanych gospodarzy, pokazali pod koniec marca koszykarze Arriva Twardych Pierników Toruń, którzy zwyciężyli w Szczecinie 101:99. Jakim wynikiem zakończy się dzisiejsza potyczka, przekonamy się późnym wieczorem. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 19:30. Sędziami meczu będą Marcin Kowalski, Łukasz Andrzejewski i Paweł Białas. Transmisję ze spotkania znajdziecie TUTAJ.