Młodzież zagra w Pradze

Naszą drużynę U17 czeka turniej European Youth Basketball League w Pradze, gdzie od piątku do niedzieli rozegra cztery spotkania. Terminarz podopiecznych trenera Wojciecha Paszka na najbliższe dni prezentuje się następująco:

piątek, 12 stycznia, godz. 13:45, mecz z DSN Ryga (Łotwa)
- sobota, 13 stycznia, godz. 9:00, mecz z Alfreda Kraukla VEF (Łotwa) oraz spotkanie z Rakvere Spordikool (Estonia) o godz. 21:00
- niedziela, 14 stycznia, godz. 11:45, mecz z CSM Ploiesti (Rumunia)

Transmisje z Pragi będą dostępne TUTAJ.

EYBL to cykl turniejów, podczas których dochodzi do konfrontacji zespołów z wielu różnych państw Starego Kontynentu. Udział w młodzieżowej Eurolidze to doskonała okazja do sprawdzenia umiejętności lubelskiej młodzieży na tle międzynarodowym. Głowna idea, która przyświeca EYBL to stworzenie przestrzeni, gdzie młodzież będzie mogła się poznać, rywalizować ze sobą oraz podnosić umiejętności. To idealna płaszczyzna wymiany doświadczeń dla młodych zawodników oraz sztabów szkoleniowych. Szeroka współpraca w ramach ligi pozwoli poznać także rozwiązania organizacyjne w innych europejskich klubach.