Młodzi koszykarze rywalizowali w turnieju Jr. NBA w Lublinie

17 grudnia halę MOSiR imienia Zdzisława Niedzieli przy Alejach Zygmuntowskich opanowali młodzi koszykarze. Dzieci i młodzież rywalizowały w kolejnym turnieju Jr. NBA w Lublinie.

Jr. NBA to oficjalny, oparty na członkostwie program dla istniejących młodzieżowych lig / organizacji koszykówki. Członkostwo ma pomóc zachęcać i wspierać udział młodzieży w koszykówce na poziomie lokalnym oraz poprawić wizerunek koszykówki wśród młodzieży i pozostałych wszystkich uczestników. Jr. NBA ma na celu rozwijanie pasji do gry w koszykówkę u chłopców i dziewcząt w wieku od 6 do 14 lat, ucząc ich podstaw tego sportu, jednocześnie wpajając podstawowe wartości, w tym pracę zespołową, szacunek oraz sportową rywalizację.

Wyniki niedzielnych meczów:
New York Knicks/Start Lublin - Boston Celtics/MKS Piotrówka Radom 20:34

Toronto Raptors/UKS Piątka Lublin - Brooklyn Nets/CSM Kuźnia Koszykówki Stalowa Wola 41:30

Philadelphia 76ers/UJK Kielce - Boston Celtics/MKS Piotrówka Radom 20:31

New York Knicks/Start Lublin - Toronto Raptors/UKS Piątka Lublin 23:33

Brooklyn Nets/CSM Kuźnia Koszykówki Stalowa Wola - Boston Celtics/MKS Piotrówka Radom 37:29

New York Knicks/Start Lublin - Philadelphia 76ers/UJK Kielce 33:27

Partnerem Strategicznym wydarzenia pn "Lubelski turniej Ligi Jr.NBA" jest Województwo Lubelskie. Dziękujemy za wsparcie!