POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Minimalna porażka na Podkarpaciu

Polski Cukier Start Lublin po raz drugi w obecnym sezonie musiał uznać wyższość zespołu z Łańcuta. W spotkaniu 21. kolejki podopieczni Artura Gronka przegrali na Podkarpaciu 72:74.

W pierwszej kwarcie nasza drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony zarówno w obronie, jak i ataku, dzięki czemu wypracowała solidną przewagę. W trakcie następnej odsłony czerwono-czarni pozwolili rywalom na znacznie więcej, ale mimo to schodzili na dużą przerwę z prowadzeniem 36:32.

Po zmianie stron gospodarze odrobili straty z nawiązką, wykorzystując błędy "Startowców" w obronie. Dzięki temu po dwóch kwadransach gry ekipa prowadzona przez trenera Marka Łukomskiego miała dwa punkty przewagi. Jak się okazało, taką różnicą miejscowi ostatecznie triumfowali, choć podczas ostatniej ćwiartki mieli już nawet 10 oczek więcej.

Rawlplug Sokół Łańcut - Polski Cukier Lublin 74:72 (10:23, 22:13, 23:17, 19:19)

Rawlplug Sokół: Kemp 15, Spencer 14, Szczypiński 11, Nowakowski 9, Thornton 8, Kołodziej 7, Sanders 6, Eads 4, Wrona, Bręk

Polski Cukier Start: Melvin 27, DeVoe 18, Smith 8, Cavars 8, Dziemba 4, Pelczar 3, Barnies 2, Młynarski 2, Krasuski

Sędziowali: M. Proc, A. Kom Njilo i R. Zuchowicz