Mateusz Dziemba: Wszyscy pragną tego samego

16 lutego ruszy turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski w Lublinie. O trofeum powalczy osiem drużyn Energa Basket Ligi, w tym Polski Cukier Start Lublin. Bronić tytułu zdobytego przed rokiem będzie BM Stal Ostrów Wielkopolski.

Hala Globus będzie areną pucharowych zmagań już trzeci raz z rzędu. Przed rokiem lubelscy kibice mogli emocjonować się udziałem gospodarzy w meczu finałowym. Jednym z zawodników, którzy byli wówczas w składzie czerwono-czarnych jest Mateusz Dziemba.  Zeszłoroczny turniej wspominam bardzo pozytywnie i optymistycznie. Myślę, że jest duża szansa, by to powtórzyć. Dobry występ może nam dać energetycznego kopa na resztę sezonu. Wiadomo, że każdy startuje od zera i ma równe szanse, ale wszyscy pragną tego samego, więc spodziewamy się zaciętej rywalizacji — mówi kapitan naszego zespołu.

W losowaniu Suzuki Pucharu Polski trafiliśmy na warszawską Legię. Ćwierćfinałową potyczkę z tym przeciwnikiem zaplanowano w czwartek o godzinie 20:30. — Ekipa ze stolicy ma w obecnym sezonie duże wahania formy. Na pewno jednak dysponuje dużym potencjałem i doświadczeniem. To aktualni wicemistrzowie kraju, którzy do końca ubiegłego roku występowali w koszykarskiej Lidze Mistrzów. Zagrają ze sobą dwie fajne i wyrównane drużyny. Mamy szansę i wielką chęć zrewanżować się Legii za listopadową porażkę w lidze. Przewaga parkietu dodatkowo może nam pomóc. Jest to rywal "do ugryzienia"  ocenia popularny "Dziembol".

Nasz rzucający obrońca podkreśla również, jak ważny w pucharowym turnieju będzie doping lubelskiej publiczności. — Przystępujemy do ćwierćfinału z podobnej pozycji, jak w ubiegłym sezonie. Oby wszyscy byli zdrowi, a to, co wydarzy się na boisku, jest już w naszych rękach. Dołożymy wszelkich starań, by wygrać pierwszy mecz, który często okazuje się kluczowy. Po zwycięstwie na otwarcie można zdobyć wiele, bo drużyna jest nakręcona i każdy wie, że zbliżamy się do upragnionego celu kończy Mateusz.

Zachęcamy wszystkich do oglądania Suzuki Pucharu Polski z trybun i wspierania czerwono-czarnych! Bilety czekają na Was w serwisie eventim.pl. Od czwartkowego wieczoru będzie je można nabywać również w kasach hali Globus.

HARMONOGRAM TURNIEJU
Czwartek, 16 lutego