M. Dziemba: Ważne, że zachowaliśmy chłodną głowę w trudnych momentach

Nasza drużyna odniosła bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo z Arriva Twardymi Piernikami Toruń. Sprawdźcie, jak to spotkanie podsumował kapitan Polskiego Cukru Startu Lublin, Mateusz Dziemba.

– To był dla nas najważniejszy mecz w sezonie i myślę, że wykonaliśmy zadanie na piątkę – ocenił doświadczony zawodnik. – Rzuciliśmy 93 punkty na wyjeździe, mimo początku, który wydawał się nerwowy i napędził nam nieco strachu. Natomiast im dalej w las, tym nasza gra wyglądała lepiej. Świadczy o tym rubryka asyst, gdzie w statystykach widnieje 30 rozdanych piłek. Myślę, że dzięki temu, że piłka krążyła z ręki do ręki, tworzyliśmy otwarte pozycje i zdobywaliśmy punkty. Ważne, że zachowaliśmy chłodną głowę w trudnych momentach i nie pękliśmy, bo to się zdarzało w poprzednich spotkaniach. Losy wyniku ważyły się przez ponad 30 minut, ale dobrze, że wyszliśmy z tego obronną ręką, bo w pewnych momentach mało brakowało, byśmy stracili swoje atuty. Odrobienie strat nas napędziło i przyczyniło się do tego, że wywalczyliśmy dwa punkty. Najważniejsze, że odnieśliśmy zwycięstwo w Toruniu i możemy spokojnie myśleć o utrzymaniu – dodał popularny "Dziembol".

Już w najbliższy piątek czerwono-czarni zmierzą się na własnym parkiecie z MKS Dąbrowa Górnicza. Pomóżcie nam wywalczyć zwycięstwo w ostatnim meczu sezonu w hali Globus! Bilety na nadchodzące spotkanie czekają na Was TUTAJ. Tylko na portalu eventim.pl możecie je kupić z 50-procentowym rabatem.